ERTELENMİŞ DÜŞLERİN GERÇEKLEŞTİĞİ BİR YIL DİLEĞİYLE!

29.12.2021

TMMOB Yönetim Kurulu, TMMOB örgütlülüğüne ve kamuoyuna yeni yıl mesajı yayınladı: "2022 Ertelenmiş Düşlerin Gerçek Olduğu Yıl Olsun!"

ERTELENMİŞ DÜŞLERİN GERÇEKLEŞTİĞİ BİR YIL DİLEĞİYLE!

Salgınla, tedbirlerle, yasaklarla, mesafelerle, krizle, yoksullukla yarı yaşayarak tükettik bir yılı daha.

Yaşayamadıklarımızın alacaklısıyız hayattan… Vakitsiz kaybettiklerimizin, zaman yetiremediklerimizin, sıra getiremediklerimizin…

Sonraya bırakmadan yaşamayı öğrenmeliyiz belki de artık, hiçbir şeyi ertelemeden, her şeye izin vererek.

Sokakları kuşatmasına izin verelim cesaretimizin, her yer 1 Mayıs meydanı olsun, her yer 8 Mart korteji… 2022 cesaretin yılı olsun!

Kardeş kalplerin kapısını çalmasına izin verelim gayretli dayanışmamızın, her gün birlik olalım, her zorlukta yan yana… 2022 dayanışmanın yılı olsun!

Cüretli adımlar atmasına izin verelim içimizdeki özgürlüğün, sınırlarımızı yıkalım, barikatlardan aşalım… 2022 özgürlüğün yılı olsun!

Yeryüzünü kuşatmasına izin verelim barışın ve kardeşliğin, durdurarak tüm savaşları, dindirerek tüm acıları… 2022 barışın ve kardeşliğin yılı olsun!

Yolumuzu çizmesine izin verelim adaletin, doğruluktan sapmayalım ve de hukukun üstünlüğünden… 2022 adaletin yılı olsun!

Yenilgilerinin üstesinden gelmesine izin verelim inadımızın, ısrarından caymasın, doymasın isyanına… 2022 inadın yılı olsun!

Çoğalmasına izin verelim umudun, dürtelim hep onu, umutsuzluğu yatıştırarak… 2022 umudun yılı olsun!

Çığırından çıkmasına izin verelim o sürekli zapt ettiğimiz sevincin, keyfe ve neşeye bürünsün boylu boyunca… 2022 sevincin yılı olsun!

Başkalarının acılarına dokunmasına izin verelim vicdanımızın, öteki hayatları en berimize koyarak… 2022 vicdanın yılı olsun!

Yüreklerimizi ısıtmasına izin verelim şefkatli sevginin, her kalpte kendini büyüterek… 2022 sevginin yılı olsun!

Yüzümüzde iz bırakmasına izin verelim gülüşlerimizin, gamzelerimizin çukurundan tanıyalım birbirimizi… 2022 gülüşün yılı olsun!

Gerçekleşmesine izin verelim nicedir ertelediğimiz düşlerimizin, çocuk heveslerimizin ve de genç hayallerimizin… 2022 ertelenmiş düşlerin gerçek olduğu yıl olsun!

Bil ki, ertelediğimiz sevgiler gibi, ertelediğimiz düşler de bir gün hesap sorar bizden… Düşle, erteleme…

TMMOB YÖNETİM KURULU