METALURJİ MO: FAŞİSTLER ÖĞRENCİ ÜYEMİZ METEHAN TUNA GÖRE'YE SALDIRDI

24.09.2014

TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası, Karadeniz Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği öğrencisi Metehan Tuna Göre’nin saldırıya uğraması üzerine 22 Eylül 2014 tarihinde bir basın açıklaması yaptı.

FAŞİSTLER ÖĞRENCİ ÜYEMİZ METEHAN TUNA GÖRE'YE SALDIRDI

 

Faşistler Karadeniz Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği öğrencisi Metehan Tuna Göre’ye saldırdı.

Üniversitelerin açılması ile birlikte eli kanlı, güdümlü faşistler yine sahne aldı. Bu defa hedef Oda'mız öğrenci örgütlülüğü Metalurji Genç üyesi Metehan oldu.

21 Eylül pazar günü memleketinden Trabzon'a okumaya giden Metehan yurt sorununu çözmek için özel bir yurda görüşmeye giderken Trabzon'un ve KTÜ'nün tescilli faşistlerinden Alperen Mergen ve iki yandaşının saldırısına uğradı. Hunharca dövülen Metehan şikayet ve tedavi için gittiği hastahanede beyin kanaması teşhisi ile tedaviye alındı.

Beyin kanaması geçiren ve ameliyat olan Göre’nin yoğun bakımda tedavisi sürüyor ve hayati tehlikesi devam ediyor. Doktorlar Göre’nin üç gün uyutulacağını ifade etti. Üniversiteli arkadaşları ve ailesi hastanedeki bekleyişini sürerken saldırganlardan Alperen Mengen tutuklandı.

Daha önce de aynı kişiler tarafından saldırıya uğrayan ve suç duyurusunda bulunan Metehan Tuna Göre'nin  her hangi bir sonuç elde edememiş olması ve saldırganların tutuklanması için Metehan'ın ölümcül derecede dövülmesinin beklenmesi; Üniversite yönetimi-polis-faşist işbirliğinin açık göstergesidir.

Açıkça görülüyor ki; faşist serseriler yaşamın her alanında olduğu gibi üniversitelerde de özgürlük, bağımsızlık ve demokrasiden yana olan güçleri sindirme yok etme çabalarını sürdüren iktidarın kolluk gücü gibi çalışmaktadırlar.

Bu yıllardır değişmeyen senaryonun son hedefi oldu Metehan.

Bir kez daha bilisin ki; Eli kanlı egemenler, onların kuklası üniversite yönetimleri, gencecik fidanları öldürerek "destan" yazan polisler ve faşist eşkiyalar; hiç birinin gücü yüreği özgürlük ve demokrasiden yana çarpan bu ülkenin aydınlık insanları susturmaya yetmeyecektir.

Öğrencimize yapılan hunharca saldırıyı lanetliyor, yasal sürecin takipçisi olacağımızı tüm kamuoyuna ilan ediyoruz.

TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası